Вільне життя

Невеликий червінчик, та дорогий

Як багато може розповісти маленька марка чи звичайний ілюстрований конверт. Особливо якщо зібрати їх за певною тематикою, систематизувати. Це вкотре засвідчила виставка марок, листівок та конвертів «Велика війна. 1914—1918 роки», що експонується у восьмому поштовому відділенні Тернополя. А представив її з власної колекції відомий у краї історик та філателіст Сергій Ткачов.

Аж на 23 блоки розбив автор свою експозицію. Назву тільки деякі з них: «Королівство Сербія — детонатор Великої війни», «Червоні маки у полях Фландрії», «Бельгія окупована, але нескорена», «Ігор Сікорський — конструктор літальних апаратів», «Ілля Муромець» — перший у світі бомбардувальник». «П. Нестеров — льотчик-ас Великої війни», «Американський експедиційний корпус у Франції», «Бойові дії військово-морських сил», «Італійський фронт».

Є в експозиції і два українських блоки: «Українські військові та політичні діячі — ветерани Першої світової війни» та «Легіон Українських січових стрільців». У першому — три конверти з портретами Якова Гальчевського — військового діяча, учасника повстанського руху в Україні, письменника, штабс-капітана російської армії, сотника Армії УНР, майора Війська Польського, В’ячеслава Липинського — українського політичного діяча, історика, теоретика українського консерватизму та Марка Безручка — генерала-хорунжого Армії УНР, який у 1920 році по суті врятував Варшаву, зупинивши кінноту Будьонного. На його могилу й досі носять квіти польські прем’єри та президенти.

Блок про Українських січових стрільців теж представлений тільки конвертами. Наша пошта, на жаль, не поспішає увічнювати марками видатних українських полководців. А ще тут перераховані основні битви, які уславили легіон УСС. Це бої на Маківці в Карпатах і Семиківська битва на річці Стрипа — обидві у 1915 році, бої на горі Лисоня поблизу Бережан (1916 р.) та в селі Конюхах під час так званого «наступу Керенського».

Невеликий червінчик, та дорогий, кажуть у народі. Невеличка марка, та й конверт, здавалось би, не велемовний для байдужого ока. А допитливій людині вони багато про що можуть розповісти. Тому й збирають їх колекціонери і час від часу демонструють свої скарби на ось таких виставках.

Галина САДОВСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини