Вільне життя

Новації акцизного податку: потрібні уточнення

Усе популярнішими стають Інтернет-конференції, організовані Тернопільською ОДПІ. Під час позавчорашньої, 30 листопада, всі бажаючі могли отримати відповідь стосовно новацій з акцизного податку. 

— Яким документом передбачені розміри мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольних напої? Де його опубліковано?

— Постанову Кабінету міністрів України за номером 828 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України №957 від 30 жовтня 2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» опубліковано в 220-му номері газети «Урядовий кур’єр» за 23 листопада цього року.

У ній ідеться про підвищення розміру мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв.

— Чи відмінені звіти 1РА та 1РТ?

— Подання цих звітів передбачено Наказом Міністерства фінансів України за номером 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» від 11 лютого 2016 року. Наказ є чинним, усі суб’єкти господарської діяльності, в яких є ліцензії на реалізацію алкогольних та тютюнових виробів, зобов’язані їх подавати.

— З якого часу потрібно подавати декларацію з акцизного податку за новою формою?

— Зміни до форми декларації акцизного податку внесені наказом міністерства фінансів за номером 841 «Про внесення змін до форми декларації акцизного податку та порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» від 26 вересня 2016 року. Оскільки цей опубліковано в газеті «Офіційний вісник України» 22 листопада 2016 року, то вперше за новою формою декларацію потрібно подати в січні 2017-го за грудень 2016 року.

— Чи потрібно проводити інвентаризацію залишків алкогольної продукції до введення нових цін?

— Проведення інвентаризації законодавством не передбачене. З 4 грудня 2016 року реалізація алкогольних напоїв повинна проводитися за цінами не нижче ніж мінімальні.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини