Вільне життя

Слава личить героям

Учора вся Україна відзначала 25-ту річницю своїх Збройних сил. Наше військо, як і держава вцілому, пройшло непростий, драматичний шлях свого розвитку. Сподіваючись на добросусідські стосунки, ми сліпо довіряли нашому північному сусідові в питаннях безпеки. Та агресор упродовж років планомірно готувався до загарбання наших земель. Йому не треба було навіть задіювати свою агентурну мережу — усі відомості про наше військо, його озброєння, розташування, імена очільників підрозділів офіційним чином стікалися до оборонного відомства, яким керували агенти російських спецслужб. І лише коли над країною нависла реальна загроза поневолення, ми всією спільнотою зрозуміли, що треба рятувати наше військо. Тож перші удари з боку загарбника припали на лави добровольців і волонтерів — лицарів тилу. Тепер, з висоти чверті століття, ми бачимо, що нині наша армія є справді народною.

IMG_4782Відзначила славні роковини і громадськість Тернополя. Залу обласної філармонії заповнили офіцери і рядові, учасники антитерористичної операції в східних областях країни, добровільні помічники-волонтери, ветерани, рідні героїв, тих, хто загинув у двобої з ворогом. У виконанні військового оркестру і камерного хору облфілармонії звучить Гімн України. Виконуючий обов’язки начальника тернопільського гарнізону полковник О. О. Скумбрій після короткого виступу пропонує вшанувати хвилиною мовчання пам’ять героїв, полеглих за волю Батьківщини. Серед них — Володимир Гарматій, молодший лейтенант, командир мінометного взводу 51-ї окремої механізованої бригади. Його мати, Оксана Володимирівна присутня в залі. Її син, потрапивши з групою бійців в оточення, не піддався на пропозицію здатися, а, сівши за кермо автомашини з кількома друзями, зробив спробу прорватися до своїх, але загинув у нерівному бою. Вихованці Коропецького військового ліцею вручили квіти також батькам і рідним інших полеглих героїв — Андрія Юркевича, Віктора Гурняка, Віталія Лотоцького, Андрія Питака, Юрія Наливайчука, Назарія Сиклицького, Павла Римара, Володимира Рожелюка.

IMG_4749Подяку від обласного військового комісара отримала старший солдат Світлана Луців — колишній боєць «Айдару», а нині санінструктор протитанкового артдивізіону. До Дня Збройних сил України вона підготувала і виставила в Українському домі «Перемога» серію своїх художніх робіт, написаних під час служби в боєвому підрозділі на сході. Не забули і про волонтерів, вручили подяки активісту об’єднання «Бункер С» Андрієві Крижанівському, керівнику місії «Турботою зігріємо серця» Мар’яні Марець, а також добродійнику Ігореві Білому, який написав пісню про нашу Тернопільську окрему 44-ту артбригаду і виконав її у супроводі гітари під час урочин. Добре слово похвали прозвучало і на адресу військового оркестру під керівництвом Тараса Когута. Нинішнього літа в шахті м. Соледара на глибині 300 м тернопільські духовики виконали Гімн України.

Своїх воїнів відзначив командир 44-ї артбригади С. М. Баранов. Подяки і грамоти військовослужбовцям вручили також заступники голів: облдержадміністрації Ю. З. Брик, облради Л. Л. Крупа, міського голови Л. О. Бицюра.

Фоторепортаж В. БУРМИ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини