Вільне життя

Залишилося менше місяця

У Тернопільській ОДПІ нагадують громадянам про можливість реалізувати своє право на податкову знижку за підсумками 2015 року. Для того аби скористатися такою можливістю, платникам податків необхідно до 31 грудня 2016 року подати до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи та підтверджуючі документи. 

Податковим кодексом України передбачено, що право на податкову знижку мають ті, хто отримували доходи у вигляді заробітної плати. Згідно з підпунктом 166.2.1 до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені платіжними та розрахунковими документами — квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів.

Перелік витрат, які дозволено включати до податкової знижки, визначений пунктом 166.3. До них належать:

— частина суми процентів, сплачених фізичною особою за користування іпотечним житловим кредитом;

— сума коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань, благодійних внесків неприбутковим організаціям;

— сума коштів, сплачених за здобуття середньої професійної або вищої освіти;

— сума коштів, сплачених за лікування;

— страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в межах недержавного пенсійного забезпечення;

— сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

— сума витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

— сума коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;

— сума витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, в тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Детальніші консультації — у Центрі обслуговування платників Тернопільської ОДПІ за адресою: м. Тернопіль, вулиця Білецька, 1 чи телефоном 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини