Вільне життя

А правда таки на нашому боці

Як тільки минулої неділі, 29 січня, на квітковій церемонії вшанування призерів чемпіонату Європи з біатлону в змішаній естафеті пролунали перші акорди не передбаченого протоколом гімну Росії, збірна України в складі Анастасії Меркушиної, Юлії Джими, Олександра Жирного і Руслана Ткаленка відразу залишила третю сходинку п’єдесталу пошани. Збиті з пантелику росіяни рушили за ними слідом. 

Отакий конфуз у прямому ефірі вельми зіпсував російським ЗМІ картинку ще одного «вражаючого тріумфу» стріляючих лижників «єдіной і нєдєлімой» на… другорядних за суттю змаганнях. А постійні нагадування коментатора про «чистих спортсменів», щонайменше троє з яких лише напередодні відбули 2—3-річну дискваліфікацію, разом з відміною на європейській першості вікового цензу в 26 років породжує підозри в тому, що до відбілювання «любителів мельдонію» цілком можуть бути причетні також окремі функціонери з Міжнародного союзу біатлоністів.

Інакше чому зволікають з остаточним рішенням стосовно вказаних у другій частині доповіді комісії Макларена фактів, не надто прислухаючись навіть до петиції півтори сотні відомих біатлоністів з понад двадцяти країн світу, намагаються знову зробити героями хоча би якихось спортивних стартів Світлану Слєпцову, Ірину Старих, Олександра Логінова. Стосовно останнього, до речі, сумніви навряд чи розвіялися і досі. Якщо обидві росіянки нині лише запасні в своїй збірній, то Логінов ніби за спортивним принципом пройшов відбір до головної команди. Однак на етапи Кубка світу наставники не поспішають його заявляти…

Що ж до наших співвітчизників, то чемпіонат Європи в польському Душнікі-Здруй ті навряд чи можуть занести собі до активу. Після завойованої Анастасією Меркушиною «бронзи» в індивідуальній гонці, конкурувати зі Слєпцовою і Старих у спринті та гонці переслідування наставники відправили Юлію Джиму. Одинадцята в загальному заліку Кубка світу впоралася з хвилюванням у першій з цих дисциплін і завдяки влучній стрільбі та швидкому ходу зуміла завоювати чемпіонський титул.

Але це був швидше епізод. Проблеми спортсменки на вогневих рубежах нікуди не поділися. Саме через них спочатку дозволила себе наздогнати і перегнати в гонці переслідування Ірині Старих, а в завершальний день, прийнявши естафету від Анастасії Меркушиної, не тільки достроково припинила суперечку з росіянами за «золото», а й поставила під сумнів завоювання українським квартетом хоча би якоїсь медалі.

На щастя, Олександр Жирний з Русланом Ткаленком, не змігши посперечатися за нагороди в особистих дисциплінах, допомогли хоча би змішаному естафетному квартету завоювати «бронзу».

До чемпіонату світу в австрійському Хохфільцені залишається трохи більше тижня. Під час суперечки найсильніших стріляючих лижників планети росіяни можуть хіба мріяти про роль тріумфаторів. Натомість від українських біатлоністів як спеціалісти, так і прихильники найпопулярнішого в державі зимового виду спорту сподіваються приємних сюрпризів.

На фото: у змішаній естафеті збірна України виборола третє місце. Для тернопільської динамівки Анастасії МЕРКУШИНОЇ (друга зліва) ця «бронза» стала другою на чемпіонаті Європи, який минулої неділі завершився в Польщі.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини