Вільне життя

Читали?

ЯКЩО ПІДБИТИ ПІДСУМКИ РОКУ, ЩО МИНУВ, то український народ заслуговує найвищої оцінки та нагороди. Фактично він воював на два фронти: на одному — проти імперських амбіцій та з політичною неадекватністю Росії і Путіна, на другому — з недалеко-глядністю, непрофесійністю, жадібністю та корупцією влади. І при цьому суспільство проявило себе у всіх сферах життя». Така оцінка 2016-го громадським і політичним діячем Миколою Томенком.

* * *

КАБМІН ЗАТВЕРДИВ введення обов’язкового виконання Гімну України учнями і педагогами загальноосвітніх шкіл під час підняття Державного прапора на початку і в кінці кожного навчального року, а також під час інших урочистих заходів. Цей пункт передбачений у плані популяризації державних символів України, затвердженому урядом. З іншого цей план передбачає проведення серед учнів конкурсу творчих робіт, присвячених державним символам, сприяння проведенню наукових досліджень про їхнє походження, розвиток, становлення в різні історичні періоди. Також в навчальних закладах планується обладнання куточків державних символів.

* * *

ЗНАМЕНИТА ДОНЬКА ЗНАМЕНИТОГО БАТЬКА — Анна Ярославівна була дружиною французького короля Генріха I, королевою Франції, матір’ю майбутнього короля Філіпа I, прародителькою Бурбонської та Орлеанської королівських династій. Її вважали втіленням мудрості та краси. На Євангелії, яку привезла вона з Києва, до революції 1793 року присягали усі французькі королі під час коронації. Вона вільно читала грецькою та старослов’янською і писала кирилицею та глаголицею, тоді як її чоловік, французький король, на свідоцтві про шлюб замість підпису поставив хрестик. Такі ж свідчення неписемності французьких баронів оточують підписи Анни Ярославівни на численних французьких документах. Це був час, коли в Парижі мешкало близько 15 тисяч осіб, а в Києві — понад 50 тисяч; коли майбутня королева Франції вивчала математику, історію, іноземні мови, правила етикету, що вважалося природним для дітей київського князя, а в усій Європі не кожен чоловік-дворянин знав грамоту.

* * *

ЯКІ У КОГО РЕЙТИНГИ. Український журнал «Фокус» склав рейтинг ста найвпливовіших людей України. До нього, як і в попередні роки, увійшли кілька релігійних лідерів. Так, 56-те місце посів Патріарх Філарет, за ним (57-ме місце) йде його «головний конкурент» — митрополит Онуфрій. Далі позицію утримують греко-католики — предстоятель УГКЦ Святослав (Шевчук) та кардинал Любомир (Гузар): у них відповідно 58-ме та 59-те місце. Усі ці ієрархи представляють найбільші релігійні спільноти України. Тож присутність їх у подібному рейтингу є цілком очікуваною та логічною. Але несподівано було побачити в ньому Якова Дов Блейха, президента об’єднання юдейських організацій України, адже юдеї становлять релігійну меншість. Щодо соціології, то на початку грудня Центр Разумкова оприлюднив дані, згідно з якими Патріарх Філарет має позитивну різницю між довірою та недовірою у 26,2%, владика Святослав — у 13,2%, очільник УАПЦ Макарій — 6,9%. Натомість митрополит Онуфрій має негативну різницю (тобто недовіра переважає над довірою) у 5,3%.

* * *

РІК ЙОСИФА СЛІПОГО. 2017-й Українська греко-католицька церква, її предстоятель і синод єпископів присвячують особі патріарха Йосифа Сліпого — з нагоди 120-річчя з дня його народження. Церква пропонує поглянути на постать патріарха — в’язня радянських таборів, як і він, не боятися ставити перед собою запитання «Ким я є» і сміливо шукати на нього відповідь. «Услід за патріархом уповаймо на Бога у змаганні зі світом і собою. Господь допоможе», — закликають греко-католицькі єпископи.

* * *

«У СТУДІЯХ РОСІЙСЬКИХ ТЕЛЕКАНАЛІВ ось уже скоро три роки, як звучать заяви, що «Україна — недокраїна», що «немає такої держави — «Україна», і «народу такого немає — «українці». У студіях російських телеканалів українських експертів, які туди навіщось приходять, постійно принижують, причому, підкреслюючи їхню національність, і жодне політичне шоу не обходиться без заяви про те, що Україна стане єдиною, коли «війська ДНР візьмуть Київ і викинуть звідти бандерівську хунту». Росіяни все це дивляться і слухають… Про розіп’ятих немовлят, розстріляних снігурів, згвалтованих бабусь. Про розгул нацизму в Україні. Про те, що на вулицях українських міст убивають, почувши російську мову. Саме ось такий телевізор став головним чинником, що розв’язав російську агресію проти України. Саме він її підтримує». То свідчення московського публіциста Ігоря Яковенка.

За інформаціями видань «Високий Замок», «Українське слово», «День», RISU, «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини