Вільне життя

Читали?

УКРАЇНСЬКІ СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ за десять місяців минулого року продали на зовнішні ринки аграрної продукції на 11,8 мільярда доларів. Це 40,7 відсотка у загальній структурі національного експорту. Найбільшу частку становили зернові культури (4,8 мільярда доларів), жири й олії тваринного або рослинного походження (3,1 мільярда доларів) та готові харчі (1,8 мільярда доларів). Також за останні два місяці відкрито квоти на поставки нових товарів — цукрової кукурудзи, висівок, грибів та етанолу.

* * *

МИРНИХ МАЙДАНІВ в Україні вже не буде, стверджує соціолог Ірина Бекешкіна, адже «на руках у людей зброя, і у людей багато рішучості». «Достатньо згадати, як під Радою один учасник мітингу кинув гранату, — каже соціолог. — І я впевнена, що ніхто його не готував. «Свобода» тут ні до чого, вони стояли там же, зі своїми дітьми, і теж могли постраждати від вибуху».

* * *

ЛІДЕРИ ПОПУЛІЗМУ. Комітет виборців України проаналізував діяльність політсил, представлених у парламенті на предмет фінансового популізму. «Пальму першості» в антирейтингу тримає фракція «Опоблоку» — 53% законопроектів, поданих її членами, за висновками експертів, неможливо реалізувати. Друге місце поділили її «дочки» — депутатські групи «Відродження» та «Воля народу». Трійку замикає фракція «Батьківщина»: 35% законодавчих ініціатив її членів — змістова «пустушка».

* * *

ЛЮДИ ВСЕ БАЧАТЬ. «Якщо згадувати про минулий 2016 рік, — зазначав в інтерв’ю «5 каналу» Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, — то характерні особливості цього року — зростання Київського патріархату за рахунок виходу вірян з Української православної церкви Московського патріархату. Чому віряни виходили з Московського патріархату? Тому, що… завдяки цій війні виявилося, хто є хто — кого підтримує Київський патріархат, а кого — Московський. Київський патріархат, як всім відомо, і на Майдані підтримував український народ, українську державу, так і в час випробувань теж підтримував українську армію, українських біженців і підтримує, допомагає тим, хто постраждав».

* * *

РЕКОРД КОЛЯДНИКІВ. У Дрогобичі на Львівщині встановлено рекорд України з наймасовішого виконання колядки «Нова радість стала»: на центральній міській площі її співали одночасно 828 колядників. Цей факт зафіксували представники Книги рекордів України, видавши відповідний сертифікат про рекорд «За наймасовіше виконання різдвяної колядки».

* * *

ЛИШЕ ФАКТИ. Перший рамковий вулик винайшов в Україні у 1814 році Петро Прокопович. Україна зберігає місце у трійці світових лідерів з виробництва меду і є першою в світі з виробництва його на душу населення (1,5 кілограма). А першу гасову лампу винайшли у Львові працівники аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатій Лукасевич та Ян Зех 1853 року. Того ж року в Львівському шпиталі провели першу хірургічну операцію при освітленні гасовою лампою.

* * *

КОЛИ ЗАКОН — ОДИН ДЛЯ ВСІХ. Суд Барселони засудив іспанську оперну співачку Монсерат Кабальє до шести місяців в’язниці та штрафу в 255 тисяч євро — за ухиляння від сплати податків на суму понад 508 тисяч євро. Не платити податки їй дозволяло формальне проживання в Андорі. Під час судових засідань оперна діва визнала свою вину через відеозв’язок, оскільки особисто не змогла взяти участі у засіданні з огляду на стан здоров’я. Визнання провини та незадовільний стан здоров’я дозволить 82-річній Кабальє відбути строк умовно, тобто за грати вона не потрапить. Всесвітньо відома співачка нагороджена Великим Хрестом ордена «За заслуги перед Італійською Республікою», французьким Орденом мистецтв і літератури, українським — княгині Ольги.

* * *

ЩЕ ЧОТИРИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ поповнили таблицю Менделєєва — 113-й, 115-й, 117-й та 118-й. Їх не існує в природі, бо вони моментально розпадаються, тому їх синтезували штучно. Загалом у природі найважчий хімічний елемент — уран, який є 92-м у періодичній системі. Усі, що йдуть за ним, одержані штучно. Особлива складність полягає в тому, що вони розпадаються на ізотопи легших елементів, які дуже важко «зловити». Нові елементи отримали назви «нихоній», «московій», «тенесій» та «оганесій». Цікаво, що коли Менделєєв створив свою систему, в ній було 63 хімічні елементи, а сьогодні існування уже 120-го ні в кого не викликає сумніву. Тому таблиця Менделєєва ще не досягла своєї межі, якщо така взагалі є.

* * *

БУДЬТЕ НАСТОРОЖІ. Практично кожен українець ризикує стати жертвою туберкульозу, який може розвинутися у будь-який момент. Про це заявляє фтизіатр Я. Терлєєва. За її словами, раніше сухоти вважалися хворобою переважно бідних, але останнім часом на них хворіють і цілком забезпечені люди. Зазвичай у більшості громадян спрацьовує імунітет і захищає організм від недуги, але це не зменшує ризиків її розвитку в майбутньому — спровокувати спалах може і звичайний стрес. Нагадаємо, основними ознаками туберкульозу легень є кашель тривалістю понад два тижні, пітливість уві сні та постійна температура 37,2—37,3 градуса.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Україна молода», RISU, «Маловідома історія», «Експрес».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини