Вільне життя

Читали?

ЯКА ЗАГРОЗА БІЛЬША. Оцінюючи роботу Президента Порошенка та його команди, відомий економіст Олександр Пасхавер зазначає: «…Революційний клас, який переміг на Майдані, виявився політично інфантильним, бо не зумів створити свої політичні структури й висунути своїх лідерів. Майдан фактично передав владу ліберально налаштованим політикам, які рано і дуже небезпечно для своїх капіталів та життів стали на бік революції. Це посилює напруження, але це об’єктивний процес. Ну, немає в нас поки що революційної політичної партії, немає у нас революційних лідерів і альтернативи чинній політичній команді теж немає, бо всі інші старі політичні сили лише ведуть війну проти влади, не мають позитивних і конструктивних програм, а лише висловлюються негативно й радикально. Я навіть не знаю, що нині в наших умовах є більшою загрозою для України — зовнішня… чи повернення старих політичних опонентів Майдану до влади».

* * *

ДАЄШ ТИСЯЧУ ГРИВЕНЬ! Національний банк допускає введення в обіг купюри номіналом 1000 гривень. Серед причин цього називають підвищення мінімальної зарплати з першого січня цього року до 3200 гривень. Експерти кажуть, що урядове фінансове «диво» добробуту громадянам не додасть, а тільки зашкодить, спричинивши стрибок інфляції.

* * *

СЛУШНІ ПОРАДИ. У свій останній приїзд в Україну в ранзі віце-президента США Джозеф Байден радив українцям: «Керівництво країни і народ повинні поставити потреби України вище вузьких особистих інтересів. Треба поставити спільне благо над містечковими інтересами і незначними досягненнями. Це стосується членів уряду, депутатів Верховної Ради… суддів… представників ЗМІ, громадянського суспільства».

* * *

«МИ НІБИ БІДНА КРАЇНА, — зазначає професор Острозької академії Петро Кралюк. — Тому нам не вистачає грошей на освіту, медицину і, звісно ж, культуру. Правда, судячи з е-декларацій високопоставлених державних мужів, Україна не така вже й бідна. І якби хоча б невелику частину задекларованих коштів розумно спрямувати на потреби культури, ми мали б, певно, культурний вибух. Тут мимоволі пригадується польський досвід. Після відновлення державності у 1918 році польські державні мужі інтенсифікували реставраційні роботи у Вавельському замку, намагаючись перетворити це місце в національний пантеон. І це при тому, що міжвоєнна Польща мала чимало проблем, зокрема й фінансових… Але для національних культурних проектів гроші знаходилися. Бо була політична воля!»

* * *

ВИКРАЛИ І ВИВЕЗЛИ. А ще професор Петро Кралюк згадує: коли він перебував у Вавельському замку, то звернув увагу на гарну піч, яка не дуже вписувалась в інтер’єр. Коли запитав екскурсовода, що це за піч, йому розповіли, що привезли її під час реставрації та облаштування Вавеля з Волині, із замку князів Вишневецьких. А цей замок — у нашому Вишнівці. Під час окупаційних режимів від нього залишились тільки стіни. Все, що можна було транспортувати, окупанти викрали і вивезли.

* * *

РЯТІВНИЙ КРУГ — НАТО. Як стверджує експерт з питань оборони та безпеки, адмірал Ігор Кабаненко, «не можна сьогодні, через три роки після Революції Гідності, пропонувати (Україні) іти в бік чи назад. Більше того, якщо ми гіпотетично уявимо, що Україна стане нейтральною (не буде рухатися в НАТО), це буде крах, тому що ми залишимося взагалі на самоті з усіма не потенційними, а реальними загрозами ззовні. Нам сьогодні вкрай потрібне коло союзників — це шлях, щоб відстояти свою незалежність і стати частиною євроатлантичного співтовариства, євроатлантичної родини».

* * *

З МАЙДАНУ — У РОЗКІШ. Журналісти-розслідувачі проекту «Слідство інфо» з’ясували, що представники родини Олександра Турчинова — його теща Тамара Белиба і син Кирило — стали власниками розкішних садиб під Києвом. Відбулося це протягом 2016 року, який був для них вельми успішним. Так, журналісти знайшли маєток у селищі Білогородці Київської області площею понад тисячу квадратних метрів, з прилеглою територією і обслуговуючим персоналом та охороною. Маєток і земля оформлені на створену в серпні 2016 року фірму, власницею якої є теща секретаря РНБО Тамара Белиба. По сусідству є будинок, записаний на 23-річного сина О. Турчинова — Кирила. Хлопець отримав будинок у подарунок на початку 2016 року від бабусі Валентини Турчинової, матері секретаря РНБО. Майно тещі й сина у декларації Олександра Турчинова не відображені, оскільки вони проживають окремо.

* * *

ЧОМУ РОБЕРТУ ХОМІ ЗАБОРОНИЛИ В’ЇЗД В УКРАЇНУ? Коли мера польського Перемишля Роберта Хому завернули з кордону і повідомили, що СБУ заборонило йому в’їзд в Україну, той дивувався: за що? Але перемишльський голова мав би знати, за що українська сторона покарала його в такий спосіб. Це і побиття польськими радикалами української процесії, і вигуки «Смерть українцям!», перед Українським домом, і потурання міської влади пропагуванню ненависті на національному грунті: на українцях у цьому прикордонному місті вже рвуть вишиванки, глузують з їхньої мови та обіцяють знайти «кий на бандерівське рило».

За інформаціями видань «Українське слово», «Сільські вісті», «Високий Замок», «Україна молода», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини