Вільне життя

Нарахування субсидій можуть змінити

В Україні невдовзі може запрацювати ефективніша система перевірки доходів одержувачів субсидій. Вона допоможе «відсіяти» тих, хто отримує незадекларовані доходи. Про це в одному з ефірів розповіла експерт з питань соціальної політики інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик.

Експерт заявила, що на нову систему планується перейти у 2017 році. До речі, й у меморандумі МВФ про це йдеться. Система дозволить перевіряти рівень добробуту громадянина, який претендує або вже отримує ту чи іншу соціальну допомогу. Вже почалася робота в цьому напрямку щодо отримувачів субсидій.

Суть нової системи ось у чому. Як підкреслила Онуфрик, при оформленні субсидій будуть враховувати загальний матеріальний стан одержувача, а не ті доходи, які він декларує.

— Далеко не всі види доходів враховуються у загальний дохід. Ані депозит, ані відсотки за депозитом, уже не кажучи про наявність предметів розкоші: кількох будинків або літаків — про це взагалі не йдеться. Адже дуже несправедливо, коли в доходах людини враховуються стипендії, соціальна допомога, допомога з інвалідності, заробітна плата, а речей, які свідчать про розкіш, немає. Людина може офіційно не працювати, не мати зарплати, але отримувати якісь дивіденди, доходи від інвестиційної діяльності, жити за рахунок відсотків за депозитами, й одночасно отримувати субсидію, — зазначила Маріанна Онуфрик.

Окрім цього, на думку експерта, монетизація субсидій дозволить очистити цю систему від різних тіньових схем і розрахунків.

Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини