Вільне життя

Перший старт — перша медаль

На чемпіонаті Європи з біатлону, який сьогодні, 25 січня, розпочався в польському Душнікі-Здруй, уже перший змагальний день приніс збірній України першу медаль. Її очікувано завоювала тернопільська динамівка Анастасія Меркушина, яка в індивідуальній жіночій гонці фінішувала з третім часом. 

Донька і підопічна Ірини та Олега Меркушиних, звісно, була не проти і нагороди вищої проби. В других за рангом турнірах сучасного біатлону після надзвичайно успішного виступу на стартових етапах Кубка IBU 22-річна стріляюча лижниця — одна з яскраво виражених нині фавориток. Упевнено довела це і сьогодні, випередивши багатьох досвідчених конкуренток, з якими на рівних змагається вже на етапах Кубка світу.

71497

Однак тим і захоплює біатлон тисячі прихильників, що часто-густо прогнози в ньому — річ невдячна. Двом з 85-ти учасниць, які дісталися фінішу, виявилося під силу не тільки витримати запропонований Анастасією темп проходження виснажливої п’ятнадцятикілометрової дистанції, а й випередити її завдяки тому, що стартували пізніше за лідера. Вирушивши на трасу під 37-м номером, на дві хвилини пізніше, тридцятирічна Світлана Слєпцова наче поставила собі за мету повністю повторити виступ набагато молодшої суперниці. І єдиний на чотирьох вогневих рубежах промах так само допустила на першій стрільбі стоячи, і на кожній контрольній позначці була поряд із нею. Але не на фінішному відрізку, де тренери, звичайно ж, підказали, що є можливість хоча би на 1,2 секунди, але все ж випередити Меркушину.

Однак і ветеранові збірної Росії не судилося завоювати чемпіонський титул. Її не менш досвідченій, але не такій титулованій, як олімпійська чемпіонка, подрузі Ірині Старих, удалося, стартувавши під пізнім 62-м номером, закрити всі двадцять мішеней та на оту одну штрафну хвилину і 4—5 секунд випередити двох інших претенденток на чемпіонський титул.

Коли вщухли емоції після завжди приємної церемонії нагородження, Анастасія Меркушина зізналася моїм колегам, що домогтися успіху їй допоміг досвід виступів на етапах Кубка світу. Хоча спочатку думала, ніби за присутності на трасі такої великої кількості досвідчених спортсменок їй ще зарано претендувати на нагороди. А також навіть під час змагань подумки була з на десять років молодшою сестрою Олександрою, яка в той же час бігла мас-старт на всеукраїнських змаганнях у «Тисовці». Після завершення ж церемонії нагородження, звісно ж, потрапила в батькові обійми.

Інші українські стріляючі лижники, окрім олімпійської чемпіонки Юлії Джими, яка індивідуальну гонку пропустила, до числа претендентів на медалі не потрапили. Найкраще виступили ще дві представниці слабшої статі — Юлія Журавок (одинадцята) та Яна Боднар (чотирнадцята). Натомість найкращий серед чоловіків Руслан Ткаленко лише 21-й.

Після дня відпочинку в п’ятницю, 27 січня, відбудуться спринтерські перегони. До програми чемпіонату також увійшли гонки переслідування (28 січня), змішана та одиночна змішана естафети (29 січня).

На фото: лауреати індивідуальної гонки серед жінок; щира подяка татові і тренерові.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини