Вільне життя

ПРО ПЕНСІЇ З ПЕРШОГО СІЧНЯ

«ВИ ПИСАЛИ ПРО ЗМІНИ В ЗАКОНАХ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ НАСЕЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНО НЕ РОЗ’ЯСНИЛИ ПЕНСІОНЕРАМ, ЩО НАМ ОЧІКУВАТИ В ЦЬОМУ РОЦІ. Я НА ПЕНСІЇ, АЛЕ ПОКИ ЩО ПРАЦЮЮ. ЧИ В ЦЬОМУ РОЦІ, ЯК І ТОРІК, БУДЕ ПРОДОВЖЕНО ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ?» З ТАКИМ ЛИСТОМ-ЗАПИТАННЯМ ЗВЕРНУВСЯ ДО РЕДАКЦІЇ ДМИТРО ЗАДВОРСЬКИЙ З ЛАНОВЕЧЧИНИ. РОЗПОВІСТИ, ЩО ЗМІНИТЬСЯ У ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТАХ, ДМИТРОВІ БОГДАНОВИЧУ Й УСІМ НАШИМ ЧИТАЧАМ-ПЕНСІОНЕРАМ ПОПРОСИЛИ ЗАСТУПНИКА НАЧАЛЬНИКА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В ОБЛАСТІ ВОЛОДИМИРА ІВАХОВА.

Як пояснив п. Володимир, з першого січня у зв’язку з ухваленням законів «Про державний бюджет України на 2017 рік» і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від шостого грудня 2016 року №1774-VIII, до пенсійного законодавства внесено ось такі зміни.

1. У 2017 році мінімальні пенсійні виплати будуть становити: з першого січня 2017 року — 1247 грн (як і з грудня 2016 року), з травня — 1312 грн і з першого грудня — 1373 грн.

2. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн (крім щомісячного довічного грошового утримання).

3. Умови виплати пенсій працюючим пенсіонерам залишилися такі ж, як у 2016 році, тобто працюючій особі виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85 відсотків, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, а це нині становить 1870 грн 50 коп.

Пенсіонерам, які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу», а також працюють на посадах і на умовах, передбачених законами «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії або щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

У 2017 році, як і в 2016-му, інваліди першої та другої груп, інваліди війни третьої групи та учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців одержуватимуть 100% пенсії незалежно від факту роботи.

4. У зв’язку із внесенням змін до законів «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого постановою Верховної Ради від 13 жовтня 1995 року, виплата пенсії особам, які працюють:

— на посадах судових експертів, службовцям НБУ в період роботи в НБУ, на посаді помічника-консультанта народного депутата України (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту першого статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);

— в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»), здійснюється у такому порядку.

Пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно з яким їм призначена пенсія, в тому числі згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Враховуючи зазначене, таким особам необхідно звернутися з відповідною заявою про поновлення виплати пенсії до органу, що призначає пенсії. При собі мати підтверджувальні документи (довідки з місця роботи тощо).

Виплата пенсій, призначених особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», відповідно до законів «Про державну службу» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу», а також на посадах і на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», а також виплата пенсії іншим особам, яким пенсія призначена згідно із законодавством, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється в повному обсязі.

Належність до ветеранів військової служби підтверджується відповідним посвідченням.

Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.

5. Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір справляється з пенсій/щомісячного довічного грошового утримання, якщо їхній розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на перше січня звітного податкового року, — в частині такого перевищення. Базою оподаткування є розмір, що перевищує 12470 грн на місяць. Ставка податку на доходи фізичних осіб — 18%, військового збору — 1,5% бази оподаткування. Коло осіб, яким надаються пільги щодо справляння податку, залишилося незмінним.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини