Вільне життя

Свій статус необхідно підтвердити

Нагадування від фахівців Тернопільської ОДПІ. Сільськогосподарським товаровиробникам, які планують перейти на четверту групу спрощеної системи оподаткування або вже перебувають на цій групі, але мають підтвердити свій статус, необхідно до 20 лютого 2017 року подати  до податкової інспекції такі документи: 

— загальну податкову декларацію на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (подається до податкової інспекції за місцем податкового обліку);

— звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки (подається до податкової інспекції за місцем її розташування);

— розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (подається до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок);

— відомості (довідку) про наявність земельних ділянок (подається до податкової інспекції за своїм місцезнаходженням та/або місцем розташування земельних ділянок).

Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Мінагрополітики від 26 грудня 2011 року (№772), а форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи – наказом Мінфіну від 19 червня 2015 року (№578).

У відомостях про наявність земельних ділянок потрібно зазначити дані з кожного документа, яким встановлено право власності або право користування земельними ділянками.

Якщо суб’єкт господарювання, який планує зареєструватися платником єдиного податку четвертої групи, не надасть цих документів до 20 лютого 2017 року, то в реєстрації суб’єкта господарювання платником податку четвертої групи йому буде відмовлено на підставі пункту 299.6 статті 299 Податкового кодексу.

Для тих, хто перебуває на спрощеній системі четвертої групи, неподання загальної декларації не є підставою для відмови в підтвердженні статусу платника єдиного податку. Однак є підставою для застосування штрафних санкцій за неподання звітності. Відповідно до статті 120 Податкового кодексу.

Після того, як статус платника єдиного податку четвертої групи буде підтверджено, можна, за бажанням, безоплатно отримати витяг з реєстру платника єдиного податку. Строк його надання не повинен перевищувати двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Детальніші консультації – в Центрі обслуговування платників за адресою: м. Тернопіль, вулиця Білецька,1 чи телефоном 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини