Вільне життя

Тернопіль не готовий приймати львівське сміття

Про це заявив журналістам голова Громадської ради при Тернопільській облдержадміністрації Валерій Федорейко. «Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся з листом до голови ОДА Степана Барни з проханням знайти можливість приймати сміття на території нашої області, — повідомив пан Федорейко. — Ми не можемо нині дозволити собі сказати, що готові приймати сміття в тому вигляді, в якому воно є».

У листі йдеться про те, що «станом на 23 січня 2017 року переповненими є близько 30% сміттєвих майданчиків на території міста Львова. Ця ситуація викликає занепокоєння, адже накопичення великої кількості ТПВ  при підвищенні температури повітря може різко погіршити санітарний стан міста, спровокувати спалах інфекційних захворювань, а також спричинити забруднення стічних вод. Враховуючи це, громада Львова і я, як міський голова, звертаюся з проханням підтримати львів’ян і тимчасово допомогти Львову у захороненні частини твердих побутових відходів».

«На колегії ОДА від імені громади ми запропонували такий алгоритм вирішення питання: нині треба моніторити і вийти на конкретний проект щодо сміття, — каже голова Громадської ради. — Ми на своє закрите сміттєзвалище возимо сміття, а звідти Тернопіль бере воду. Тож треба думати і про завтрашній день. Восени ми проводили перший всеукраїнський семінар, де було продемонстровано розробки наших учених – утилізатори, в тому числі утилізатори важко ліквідних елементів (автошин і відходів медичних закладів). Ми просимо і наполягаємо, щоб Тернопіль і область зайнялися цими питаннями.

Є голови міст і адміністрацій (мова йде про Зборів, Теребовлю, Шумськ і Хоростків), які подають пропозиції, що вони готові стати замовниками щодо створення полігонів на своїх територіях, де можна буде застосовувати сучасні технології з переробки сміття. Є, зрештою, закордонний досвід, який можна перейняти».

Лист міського голови Львова нині обговорюватимуть на засіданні правління Громадської ради. На ранковій зустрічі членів ради із представниками місцевих ЗМІ спікерів від ОДА, які б озвучили позицію адміністрації, не було.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини