Вільне життя

Тернополяни колядували в Римі

У ГРУДНЕВІ ДНІ З РІЗДВЯНОЮ ПРОГРАМОЮ В СТОЛИЦІ ІТАЛІЇ ПОБУВАВ ВОКАЛЬНИЙ ЧОЛОВІЧИЙ КВАРТЕТ «АКОРД» ІЗ ТЕРНОПОЛЯ.

Зокрема, артисти виступили в церкві Христа Царя отців василіан, виконали колядки на концерті в парафіяльній церкві Свв. Сергія і Вакха. Великою Божою ласкою для квартету було заколядувати біля базиліки Ясел Христових. Там же піснею-молитвою «Запалю свічу» артисти просили миру для України перед знаменитою фігурою «Цариці миру». Також квартет виконував колядки у соборі Св. Петра під час національної різдвяної прощі українців з Італії до згаданої базиліки. Крім того, учасники колективу виступили на площі Мадонна дей Монті, виконавши не лише українськомовні твори, а й пісні італійською, англійською, французькою, латинською та польською мовами. На запрошення отців-редемптористів, «Акорд» виконав релігійні твори під час святої літургії у храмі св. Альфонса Лігуорі.

Зазначимо, що «Акорд» створений 1998 року з любителів ансамблевого співу — студентів Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. За роки існування колектив завоював прихильність і визнання в Україні та за кордоном. У 2004 році здобув статус професійного колективу Тернопільської обласної філармонії.

Квартет «Акорд» сповідує академічну манеру співу, переважно a cappella. Вимогливість у підборі репертуару та його виконання з відчуттям найтонших художніх інтонацій є творчим кредо колективу від студентських літ і донині.

У репертуарі квартету близько 200 творів: українські народні пісні й пісні народів світу, музична класика, духовні піснеспіви, зразки сучасної вокальної музики. Здебільшого це твори, які витримали випробування часом.

Теперішній склад колективу: Володимир Футорський — перший тенор; Володимир Гапій — другий тенор; Ярослав Якимчук — баритон; Андрій Затонський — бас. Художній керівник — заслужений артист України, доцент Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Євген Гунько.

Інна ВІКОНСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини