Вільне життя

Про допомогу одиноким пенсіонерам

КОЖНА ЛЮДИНА ЗАСЛУГОВУЄ НА ГІДНУ СТАРІСТЬ І НЕ ПОВИННА ПОЧУВАТИСЯ САМОТНЬОЮ. ТА, НА ЖАЛЬ, НЕРІДКО РЕДАКЦІЯ НАШОЇ ГАЗЕТИ ОТРИМУЄ СПОВНЕНІ ТРИВОГИ ЛИСТИ ВІД ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ. А В НИХ — БЕЗЛІЧ ЗАПИТАНЬ. ЧИТАЧІВ ЦІКАВИТЬ, ЗА ЯКИХ УМОВ ЛЮДИНА МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА ДОПОМОГУ СОЦІАЛЬНОГО РОБІТНИКА ТА ЯК ЗАКОН ВИЗНАЧАЄ СФЕРУ ПОСЛУГ, ЯКІ ВІН МАЄ НАДАВАТИ ПІДОПІЧНИМ. ЧИ Є ЦІ ПОСЛУГИ ПЛАТНИМИ? ЗАПИТУЮТЬ ТАКОЖ, ЧИ МОЖЕ СОЦІАЛЬНИЙ РОБІТНИК ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ ДІТЕЙ, АЛЕ ТІ ЧЕРЕЗ РІЗНІ ОБСТАВИНИ НЕ ОПІКУЮТЬСЯ БАТЬКАМИ. ОКРІМ ЦЬОГО, АВТОРИ ЛИСТІВ ПРАГНУТЬ ДІЗНАТИСЯ, ЗА ЯКИХ УМОВ ЛІТНЯ ОСОБА МОЖЕ ПОТРАПИТИ ДО ВІДДІЛЕННЯ СТАЦІОНАРНОГО ДОГЛЯДУ.

Вичерпні відповіді на ці та інші запитання наших дописувачів надала заступник начальника управління — начальника відділу координації та контролю діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, управління організації надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Оксана Василівна Смолій.

Територіальні центри соціального обслуговування надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Відповідно до пункту 13 переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29 грудня 2009 року №1417, відділення соціальної допомоги вдома надає соціальні послуги за місцем проживання одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторон-ньої допомоги, надання соціальних послуг у домашніх умовах згідно з медичним висновком.

Для надання соціальних послуг громадяни подають письмову заяву в управління соціального захисту населення за місцем проживання. Після чого комісія територіального центру визначає індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги та укладає договір про надання таких послуг.

Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, котрі повинні забезпечити їм догляд та допомогу.

Щодо плати за надання соціальних послуг, то вона в кожному випадку індивідуальна, комісія складає карту індивідуальних потреб для кожного громадянина. В середньому вартість однієї послуги — 9 гривень (за місяць сума може становити трохи більше 100 гривень).

Соціальний робітник надає такі соціально-побутові послуги: придбання і доставка продуктів харчування, речей першої необхідності, ліків, допомога в побуті, оформлення документів на отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальної допомоги, внесення платежів.

Передбачено також організацію допомоги соціальним робітником в обробітку присадибних ділянок до двох соток землі пенсіонера. Це означає, що соціальний робітник має організувати, скажімо, оранку земельної ділянки, підшукати робітників, а не власноруч усе робити, бо якщо в нього 10 підопічних, то зрозуміло, що не зможе обробляти 20 соток.

Соціальні робітники отримують за свою працю мінімальну зарплату, кількість підопічних не впливає на оплату. Відповідно до штатних нормативів чисельності працівників територіальних центрів, один соціальний робітник призначається для обслуговування 6 осіб у сільській місцевості, приватному секторі без комунальних зручностей і для обслуговування 10 осіб у містах із комунальними зручностями. Проте в області середнє навантаження на соціального робітника становить 12 осіб.

Прийняття особи до відділення стаціонарного догляду для постійного чи тимчасового проживання проводиться за скеруванням соцзабезу, яке видається на підставі письмової заяви громадянина, паспорта, висновку лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я про нездатність його до самообслуговування і потребу в постійному сторонньому догляді та допомозі. На державне утримання приймають одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю (старших за 18 років), які за станом здоров’я потребують догляду і які не мають працездатних родичів. На позачергове влаштування мають право ветерани війни та особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

У стаціонарних закладах підопічних забезпечують житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, раціональним чотириразовим харчуванням, цілодобовим медичним обслуговуванням. При цьому виплата пенсії здійснюється таким чином: 75% пенсійних коштів перераховується на забезпечення умов проживання, а 25% — виплачується особі.

За наявності вільних місць можуть поселяти осіб, які мають рідних. Є випадки, коли діти перебувають за кордоном і змушені влаштовувати у відділення стаціонарного догляду своїх батьків. За їхнє перебування вони оплачують повну вартість. Це є регульоване законом відшкодування затрачених коштів.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

5 comments on “Про допомогу одиноким пенсіонерам”

 1. Web Hosting

  Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування» визначав перелік осіб, хто має сплачувати цей податок на допомогу по вагітності та пологам.

 2. Роман

  Одинокі пенсіонери можуть стати жертвами шахраїв, які прикриваються організаціями із гарними назвами, як от Фонд допомоги Олени Орєхової , Центру допомоги та соціального захисту пенсіонерів «Пенсіон» та ін, засновниками яких є одна і та ж сама група осіб. Вони в обмін на житло вони пропонують довічне утримання, яке насправді зводиться до довічної мізерної місячної виплати у 800 грн. А квартиру забирають за безцінь.
  Ось моя коротка переписка із сайту Фонду допомоги Олени Орєхової:
  https://www.facebook.com/fondorehovoy/?sw_fnr_id=3021775282&fnr_t=0

  Roman: Мій родич із Львова, будучи в стресовій ситуації підігрітій бажанням випити, три місяці тому підписав договір довічного утримання на дуже невигідних мовах із Ларисою Орєховою, матір’ю Олени Орехової. Тепер зрозумів, що справжній догляд надавала і надає йому рідна сестра. Він визнає свою помилку і хоче за згодою обох сторін розірвати цей договір, повернувши Орєховій всі отримані від неї кошти.
  Але Орєхова не бажає «відпустити» його і пропонує тільки судом позбутися їхньої «добродійної» допомоги.
  Ми ще сподіваємося, що Олена Орєхова передумає насильно надавати свою так звану допомогу Мирону Михайловичу і без зайвого галасу та суду добровільно відпустить його із свої обіймів.
  ПС. Написав дуже стримано на сторінці Фонду, оскільки відшукати Орєхову Ларису Василівну за її львівською адресою, яка вказана в договорі, неможливо.

  Елена Орехова: Действительно, условия не выгодные для родственников , которые , как обычно объявляются , когда речь идёт не о родственнике, а о его квартире…. где же раньше были родственники???…. вопрос риторический…

  Roman: Мирон Михайлович сам просить відпустити його, про що сказав вам по телефону. Навіщо ви насильно так хочете “допомагати” йому? Риторичне питання до вас.
  Елена Орехова: Кроме нас у него никого нет!!! А вы сегодня есть, а завтра вас нет…

  Roman: Який у вас справжній інтерес так насильно “допомагати” йому??? Допомагайте комусь іншому. Знайдете ще не одного дурня. Хто в нього є вирішувати йому. Він вас не хоче. Адже саме сестра тричі лікувала його від алкоголізму; саме сестра, а не ви, витягла його з реанімації після перенесених інсультів; саме сестра, а не ви, готує і надає йому безкоштовно їжу; саме сестра, а не ви, платить за його лікування, бо ваших щомісячних 800 грн лише на 1 день перебування в лікарні; саме сестра його любить і піклується про нього, а ви з нетерпінням чекаєте його смерті, щоб заволодіти квартирою.
  Елена Орехова: Поэтому он обратился к нам…, а не к вам за материальной помощью! Пустой разговор с вами… закрываем дискуссию… сходите в церковь… оправдания ваши никому не нужны…
  Елена Орехова: Молодец, что пиклуется, так и надо …

  Roman: У вас є хороший спосіб закрити розмову – виконайте те, про що вас просив Мирон Михайлович, коли ви 10.08.2017 р. подзвонили йому по телефону. Всі отримані ним кошти вам повертаються. Ви хочете закрити цю розмову, бо вона викриває вашу злочинну діяльність. А ми продовжимо цю розмову в інтернеті та інших засобах масової інформації, щоб вберегти від вашого обману інших громадян. Видно, що ви не бачили першої телепередачі про вас за нашою участю. Але багато людей уже дізналися хто ви такі, і дякують нам за гласність. Ми пропонуємо мирне вирішення питання, а ви провокуєте для себе звинувачення у можливому шахрайстві, розслідування в можливому ухиленні від сплати податків та відкрите для засобів масової інформації судове вирішення питання. Ми християни і ходимо до церкви, поступіть і ви по християнськи.

  Roman: Мирон Михайлович сьогодні знову дзвонив до вашого Фонду і просив за згодою сторін розірвати договір. З’єднали з юристом. Той послав 69-річного пенсіонера … до суду. Ось така “християнська благодійність” фонду Олени Орєхової. На публіку ми не граємо. Ми пояснюємо і будемо пояснювати людям, в яку вашу пастку вони можуть попасти.

  Бдемо звертатися до суду та до правооєхоронних органів.

 3. Роман

  А ось справжнє розслідування про цих шахраїв. Тільки чомусь влада не реагує.
  http://4vlada.com/investigations/7989

 4. Анонімний

  На рахунок шахрайства Пенсіона або Ореховоі НЕ знаю НЕ чув.АЛЕ назойлива реклама вже задовбала .Скажіть мені навіщо щоб пенсіонер довго жив? То є коммерційна організація ім то попросту невигідно.По друге,чув в рекламі що в середньому виплачують 30 тисяч грн то є майже 1000 дол сша Квартира коштує набагато дорожчевізьмем 21 м кв.помножим на 600 дол за м по мінімуму 12600 дол сша або 352800 грн.Зрозуміло старші люди як 3 річна дитина вірять обіцянкам а тут ще 5 тисяч якщо приведе нового клієнта як вибачте барани одного в річку кинули а за ним тоді всі лізуть і сміх і гріх.На теплоходах вони подорожують На мій погляд туфта то все. А з другоі сторони на хріна пенсу квартира з 5 або навіть 3 кім – треба жити по засобам або купити маленьку кв а гроші хочаб в ощад на депозит скільки там того життя не вона чи воно вперте Тут багато що можно писати .Ну і нарешті юридична сторона – підписавши договір довічного утримання не так просто розторгнути а тим більш вернути гроші фонду хочаб частково то все забезпечена юридична підтримка ну і можливо змащено.

 5. Анонімний

  Ще додам для пРомана.Людина яка зловживала наркотичними засобами та алкоголем може бути визнана недієздатною або частково недієздатною.Навіть якщо людина померла а в свідоцтві про смерть є кардіосклероз або атеросклероз можно ставити питання про атеросклеротичне недоумство і відповідно недієздатність.А таких в старшому віці пів краіни….

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини