Вільне життя

Весняний призов розпочнеться у квітні

Приблизно чотири сотні юнаків призвуть на строкову військову службу на Тернопільщині цієї весни. Заплановано, що на кожен район припаде приблизно по 20 новобранців, а на обласний центр — 60. Про це повідомив т. в. о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Олександр Скумбрій.

Призов строковиків відбуватиметься двічі: весною (у квітні та травні) і восени (жовтень-листопад). На строкову військову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я хлопців, котрим до дня відправлення у військову частину виповнилось 20 років, а також старших осіб, які не досягли 27-річного віку та не мають права на звільнення або відстрочку. Ніхто зі строковиків у зоні АТО не служитиме. До речі, військ-комати відвідають і вісімнадцятирічні юнаки: для звірки даних.

Призовники, яким надійшла повістка, зобов’язані прибути до зазначеного у ній пункту у вказаний час. Та навіть якщо повістка не надійшла, хлопці все одно повинні з’явитися до призовної дільниці у десятиденний строк із дня початку призову.

Якщо призовник без поважної на те причини не з’явиться до військ-комату йому загрожує штраф. Сума останнього збільшиться, якщо ситуація повториться. Коли ж призовник не прибуде втретє, йтиметься уже про кримінальну відповідальність. Поважними причинами не-прибуття на призовну дільницю є стихійне лихо, хвороба призовника чи смерть його близького родича.

Щодо відстрочки від призову на строкову військову службу, то її надають призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії за сімейними обставинами, для здобуття освіти, продовження професійної діяльності чи за станом здоров’я.

Деяких осіб повністю звільнять від призову. Це громадяни України, які визнані за станом здоров’я не-придатними до військової служби у мирний час; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів; призовники, батько або мати, рідний брат або сестра, яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних; призовники, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання; призовники, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

А. ЗИМНЕНКО.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини