Вільне життя

Ефективний… тільки для себе

Наприкінці радянських часів популярною стала тема: пошук ефективного власника. Тоді вже багато хто розумів, що з держави власник кепський і що, скільки не пиши в газетах про буцімто високі показники в економіці, вони насправді не підвищаться, товари на прилавках не з’являться. Необхідне роздержавлення підприємств, потрібен турботливий власник для колгоспних земель.

І вже в часи нинішні приблизно такою була концепція роздержавлення «Укртелекому». Приватизувати його мали на конкурсній основі. Але вийшов з того «пшик», оскільки зголосився лише один покупець — інвестиційний фонд. Йому й дісталися акції. Через рік він продав їх одній з компаній Рината Ахметова. Таким чином пан Ахметов став власником 40 відсотків акцій колись повністю державного підприємства. Водночас на нього були покладені інвестиційні зобов’язання. Мав він забезпечити належну роботу «Укртелекому», для цього вкласти кошти в різні його напрями діяльності згідно з договором.

І ось цього року Фонд державного майна вирішив перевірити, як новий власник виконує умови договору. Дійшов сумного висновку, що не виконує ніяк. Інвестиції не надійшли, засоби урядового зв’язку в державну власність не передані. То чи знайшла держава в особі Рината Ахметова ефективного власника для «Укртелекому»? Непросте запитання. Журнал «Форбс» стільки разів показував високий рейтинг цього підприємця, що сумніватися в його здібностях не випадає. То найбільш обгрунтованим, очевидно, буде такий висновок: пан Ахметов — ефективний власник, але… тільки для себе. А про свої обов’язки щодо «Телекому», мабуть, призабув.

Фонд держмайна вирішив відібрати в Рината Леонідовича акції. Але це така складна процедура, що вирішити значно легше, ніж здійснити. «Ми, напевно, отримаємо судовий процес на велику суму, яку не зможемо виплатити. Кому ми продамо його («Укртелеком». — М. Л.) потім за 11 мільярдів гривень?» — бідкається очільник Фонду держмайна Ігор Білоус.

Одне слово, біда з таким власником, якому умови договору «до лампочки».

М. АНТОНЮК.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини