Вільне життя

Від картин до глини

Малювання, рукоділля, кулінарія – усе це грані багатого таланту жительки села Лозової Тернопільського району Олесі Лашин. В авторській колекції молодої майстрині є різноманітні сережки, каблучки, кулони з полімерної глини у вигляді квітів, цукерок, музичних інструментів, а також різнобарвні картини.

Олеся навчалась у Лозівській школі, вищу освіту здобула на факультеті мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. «Серйозно почала малювати, коли мені було 13-14 років, — розповіла Олеся. — Мої улюблені фарби — олійні. Троянди, які ростуть біля нашої домівки, знайшли своє відображення у моїй першій картині, яку я подарувала мамі на день народження». Ази малювання лозівчанка здобула в школі народних ремесел у Тернополі завдяки професійному художнику Миколі Кафтану, який не лише навчив малювати, а й прищемив любов до мистецтва.

У творчій скрині Олесі Лашин є близько десятка картин, інші — у друзів і замовників. До малювання картин дівчину надихає навколишній світ, близькі люди, а найбільше — випадковості. Її картини «роз’їхалися» в різні куточки України, Росії, Польщі, а нещодавно потрапили в Америку.

Молода художниця не лише малює, а й робить прикраси з полімерної глини. «Одного разу я побачила прикраси найрізноманітніших форм із глини, захотілося знати, як це зроблено, – розповідає дівчина. – Відтак знайшла майстриню, яка цим професійно займається. Від неї і навчилась працювати з полімерною глиною». Першим виробом Олесі були сережки «M&M». Усі матеріали дівчина замовляє в Інтернеті. Красу, яку робить Олеся, оцінили вже багато дівчат, які неодноразово купували її прикраси; часто у подарунок отримують авторські вироби друзі Олесі. «Мабуть, усі мої близькі і друзі маються якісь матаволівські вироби (Матаволі – псевдонім Олесі – Авт.)», – каже дівчина. Вона демонструвала свої прикраси і на різних арт-фестивалях. За словами майстрині, робити будь-що з полімерної глини не важко, головне – мати натхнення, якісні матеріали та бажання працювати.

Соломія ДМИТРІЄВСЬКА

Фото з архіву Олесі ЛАШИН

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини