ДФС України надала детальне роз’яснення

ДФС України надала детальне роз’яснення

Повідомлення головного управління ДФС у Тернопільській області. Державна фіскальна служба України своїм листом від 19 жовтня 2018 року за номером 32462/7/99-99-13-02-01-17 надала детальне роз’яснення стосовно листа Міністерства соціальної політики України та у зв’язку з численними зверненнями громадян щодо оперативного розгляду органами доходів і зборів заяв про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування за формою згідно з додатком 3 до Інструкції на укладення договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування для призначення житлових субсидій, а також з метою однозначного тлумачення Закону України від 8 липня 2010 року  за номером 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». 

Варто нагадати про те, що позитивне рішення комісії про призначення житлової субсидії може бути прийнято лише в разі, коли особи на момент призначення житлової субсидії сплачують єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії або сплачують єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед місяцем, в якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина.

Частиною першою статті 10 Закону №2464 визначено категорію платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Відповідно до частини сьомої цієї статті та підпункту 2 пункту 2 розділу V Інструкції орган доходів і зборів відмовляє в укладенні договору в разі, якщо особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, не відповідає вимогам щодо осіб, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, надала неповні або недостовірні відомості, раніше уклала договір, дія якого не припинена або за яким не виконано передбачені договором умови, бажає укласти договір на строк менше одного року (крім договорів одноразової сплати). В інших випадках відмова не допускається.

Договір є правовим документом, в якому сторони визначили свої права й обов’язки, виконання яких сторонами договору є обов’язковим. Договір може бути достроково розірваний за умов, які визначені частиною восьмою статті 10 Закону №2464. В інших випадках дострокове розірвання договору не допускається.

Доречно також зауважити, що коли укладений договір достроково припинено або не виконано його умови, штрафні санкції за такі порушення не передбачено, а звіт подається за періоди, за які сплачено страхові кошти. При цьому особам, які не виконали умови договору та виявили бажання знову брати участь у добровільному страхуванні, надалі в укладенні договору буде відмовлено.

Фото сектору комунікації головного управління ДФС у Тернопільській області