Скільки коштує безплатна довідка?

Скільки коштує безплатна довідка?

Кажете, запитання безглузде? Стверджуєте, що раз безплатна, то не коштує нічого? Не поспішайте з висновками. То десь там, на Заході такого запитання ніхто б не поставив. А в нас усе можливо…

В одного киянина вкрали машину, а потім правоохоронці її знайшли. Трафунок той мав закінчитися зняттям автомобіля з міжнародного розшуку. Без такої процедури чоловік обійтися ніяк не міг. Адже перебуватиме за кермом чи в нас, чи в іншу країну подасться — зупинять його і скажуть: «Виходьте — приїхали». Машина ж у розшуку. Доводь тоді, що авто твоє. Аби такої ситуації не виникло, чоловік мав спочатку взяти довідку про те, що його автомобіль справді був украдений. Простий документ, і видається безкоштовно. Але двоє поліцейських зажадали за нього — скільки б ви думали? Три тисячі доларів! Отож безплатна довідка коштує навіть дуже багато. А поторгуватися можна? Наші вимагачі не такі вже люті, можуть поступитися. Погодилися видати документ лише за 600 доларів. Знижка немала, та, як за безплатну послугу, то теж забагато.

Урешті-решт вимагачів схопили на гарячому, киянин, слід гадати, отримав документ безкоштовно. Та аж ніяк не кожен ласий до хабара чиновник попадається, а отже, запитання про те, скільки коштує безплатна довідка, в нас цілком закономірне.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел