Продовження граничних строків подання податкової звітності

Продовження граничних строків подання податкової звітності

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути продовжені за правилами та на підставах, які передбачені Податковим кодексом України. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Пунктом 102.6 статті 102 Кодексу визначено, що граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань, підлягають продовженню керівником (його заступником або уповноваженою особою) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

— перебував за межами України;

— перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України в складі команди (екіпажу) таких суден;

— перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

— мав обмежену свободу пересування в зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили, підтверджених документально;

— був визнаний за рішенням суду безвісно відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Штрафні санкції, визначені Податковим кодексом, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з пунктом 102.6.

Згідно ж із пунктом 102.7 дія пункту 102.6 поширюється на:

— платників податків — фізичних осіб;

— посадових осіб юридичної особи в разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність.

Порядок застосування пунктів 102.6—102.7 установлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 102.8).

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області