Кількість декларантів зросла на третину

Кількість декларантів зросла на третину

До завершення деклараційної кампанії за підсумками 2020 року залишилося трохи менше трьох тижнів. Тож жителі Тернопільщини продовжують активно декларувати доходи.

Упродовж січня-березня цього року 5777 осіб подали податкові декларації про отримані доходи. Про це повідомив заступник начальника головного управління ДПС у Тернопільській області Петро Якимчук. Він додав, що порівняно з аналогічним торішнім періодом кількість декларантів зросла на 1297 осіб або на 29 відсотків.

«Із загальної кількості декларацій 3138 подали громадяни, які зобов’язані були задекларувати свої доходи, а 2639 — ті, хто виявили бажання реалізувати своє право на податкову знижку», — деталізував посадовець.

Наші краяни заявили про отримання 332,4 мільйона гривень доходу — на 74,4 мільйона більше, ніж торік. Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань склала 9,9 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб (плюс 2,1 мільйона до 2020 року) та 1,9 мільйона гривень військового збору (на 100 тисяч гривень більше).

«Відрадно, що жителі Тернопільського краю, які отримували доходи за кордоном, теж активно долучилися до деклараційної кампанії. Якщо торік їх було вісім, то цього року — 183 особи.  Сума заявленого доходу склала 12,3 мільйона гривень доходу, що на 9,8 мільйона більше, ніж за 2019 рік», — повідомив заступник очільника податкової служби області.

Найчастіше ж краяни декларували доходи від спадку та дарування: вже подано 793 таких декларації на суму 83,9 мільйона гривень. Ще 373 декларанти проінформували про збагачення від продажу рухомого та нерухомого майна, а 174 — про здачу такого майна у найм. Вони отримали відповідно 58,4 та 5,9 мільйона гривень доходу. Незалежна професійна діяльність посприяла покращенню фінансового стану 88-ми осіб на суму шість мільйонів гривень. Про отримання інвестиційних прибутків заявили 24 декларанти на суму чотири мільйони гривень.

Петро Якимчук також наголосив, що особам, які мають обов’язок щодо декларування, але ще не виконали його, варто поспішити. А для зручності, комфорту та безпеки варто використовувати електронні сервіси податкової служби, зокрема електронний кабінет.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області