Понад 4,5 тисячі ліцензій на роздрібний продаж алкоголю і тютюну

Понад 4,5 тисячі ліцензій на роздрібний продаж алкоголю і тютюну

На території Тернопільської області здійснюють діяльність 16 підприємств — виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до Державного бюджету України. Впродовж семи місяців цього року вони сплатили до державної скарбниці 17,9мільйона гривень акцизного податку.

Цього року податківці Тернопільщини провели116 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. Відтак до порушників застосували фінансові санкції на суму понад 3,8 мільйона гривень.

Після проведених перевірок встановлено 140 порушень законодавства, що регулює виробництво та обіг підакцизних товарів, їх реалізацію. Так, у 32-х випадках не видали розрахунковий документ та не забезпечили ведення належного обліку товарних запасів, а в 31-му – реалізували продукцію без зазначення коду товарної продукції згідно з УКТЗЕД, у 16-ти — здійснювалася роздрібна торгівля тютюновими виробами з полиць самообслуговування, ще в 14-ти випадках торгували алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені оптово-відпускні або роздрібні ціни тощо.

Загалом з початку року анульовано 253 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 196 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

На початок серпня кількість діючих ліцензій становить 4532, із них 2460 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2072 — на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області