Пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні частки (паїв)

Пільги зі сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні частки (паїв)

Статтею 281 Податкового кодексу України (ПКУ) чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Водночас до цього переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

З урахуванням сказаного, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і відповідно земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Разом із цим згідно з пунктом 281.3 статті 281 ПКУ від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області