Працівникам Тернопільщини виплачують заборговану зарплату

Працівникам Тернопільщини виплачують заборговану зарплату

Із початку цього року працівники територіальних органів ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників п’ятьох підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Внаслідок проведеної роботи по трьох підприємствах ліквідована заборгованість із заробітної плати на суму 1,2 мільйона гривень, із податку на доходи фізичних осіб – на 216 тисяч гривень та з єдиного внеску — 170 тисяч гривень.

Окрім цього, проведена індивідуальна роз’яснювальна робота із керівниками 19-ти підприємств, за наслідками якої 16 із них погасили заборгованість із заробітної плати на суму майже 7,5 мільйона гривень, із податку на доходи фізичних осіб — понад 1,6 мільйона, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  — майже 2 мільйони гривень.

Також проводиться контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Так, у січні-березні на засіданнях комісій заслухано керівників 64-х підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалась у мінімальному чи нижче мінімального розмірах. За наслідками проведеної роботи 57 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. Завдяки цьому до бюджету надійшло 101,7 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб та 124,4 тисячі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проведена роз’яснювальна робота з аналогічних питань й на 420-х підприємствах та організаціях області. За результатами проведеної роботи 373 підприємства підвищили рівень виплати заробітної плати. До бюджету надійшло понад 2,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 3 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками лише у березні прийнято 4399 працівників.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області