Податковий період для першого подання декларації з рентної плати при отриманні дозволу на спеціальне використання води

Податковий період для першого подання декларації з рентної плати при отриманні дозволу на спеціальне використання води

Відповідно до пункту 255.1 статті 255 Податкового кодексу України (ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води, зокрема, є первинні водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Частиною першою статті 49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання води є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (пункт 255.3 статті 255 ПКУ).

Базовий податковий (звітний) період для рентної плати за спеціальне використання води відповідно до пункту 257.1 статті 257 ПКУ дорівнює календарному кварталу.

Водокористувачі самостійно обчислюють, зокрема, рентну плату за спеціальне використання води щокварталу наростаючим підсумком з початку року (підпункт 255.11.1 пункту 255.11 статті 255 ПКУ).

Враховуючи положення підпункту 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 ПКУ та пункту 63.3 статті 63 ПКУ, платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений статтею 257 ПКУ, подає до відповідного контрольного органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить, зокрема, додаток з рентної плати за спеціальне використання води — за місцем знаходження водних об’єктів (основним або неосновним місцем обліку).

Таким чином, податкова декларація з рентної плати (в частині рентної плати за спеціальне використання води) вперше подається суб’єктом господарювання, що отримав дозвіл на спеціальне водокористування, за календарний квартал, в якому суб’єкт господарювання отримав такий дозвіл (незалежно від того здійснювалася чи ні господарська діяльність).

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області