Як захистити житло чи офісне приміщення від зазіхань крадіїв тернопільським журналістам розповіли правоохоронці. До слова, порадами вони поділилися в сільському будинку, де два тижні тому побували грабіжники. Зловмисники винесли побутову техніку, будівельні матеріали, інструменти.
Мій дім — моя фортеця
Такі випадки, заявляють поліцейські, не поодинокі. Навпаки, кількість по–грабувань щораз зростає. Так, у 2014 році в області зареєстровано 189 квартирних крадіжок, у 2015 — на 85 більше. Лише протягом січня цього року сталося 17 квартирних крадіжок, що на десять випадків більше, ніж за аналогічний період 2015 року.
Найбільш розповсюдженим способом проникнення є підбір ключа, розповів завідувач сектору Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Володимир Богайчук. Злочинці мають зв’язки, з яких підбирають максимально подібний ключ. Нерідко різноманітними методами зловмисники розламують замки та використовують різні типи відмичок. Саме тому до оснащення дверей замками треба підходити ретельно. Як зазначає правоохоронець, їх має бути два і вони мають бути різних видів. До прикладу, один може бути сувальдний («метелик»), а інший, нижній — циліндровий механізм.
Для додаткового захисту кладуть і так звані броненакладки — це круглий засіб, який повністю закриває циліндровий механізм. Тоді залишається лише шпарина для ключа, тобто броненакладка убезпечує циліндровий механізм від злому. Вибираючи циліндровий механізм, можна зупинитися на виробі з титановою пластиною. Вона убезпечує його від розділення. До слова, чим більше в ньому отворів — тим кращими будуть його захисні властивості.
Завжди варто обирати дорожчі замки, адже їх важче розламати, а на проникнення до оселі зловмисник витратить більше часу. Тоді як дешеві замки для багатьох крадіїв є легкою здобиччю — вдосталь напрактикувавшись, вони відмикають їх у найкоротші терміни. Не треба економити і на вхідних дверях. Добре, якщо вони будуть металевими чи дерев’яними, не китайського виробництва та відчинятимуться назовні. Ще ліпше встановити двійні двері.
Ще однією можливість потрапити у чуже помешкання є металопластикові вікна. Для цього крадії використовують будь-яку викрутку. Потенційним джерелом небезпеки можуть стати вікна і для жителів перших поверхів. Аби убезпечити себе від візитів зловмисників, Володимир Богайчук радить встановити металеві грати.
Не зайвим у протидії грабіжникам буде і психологічний аспект. Аби збити злочинця з пантелику правоохоронець пропонує «запрограмувати» таймери на періодичне вмикання телевізора та освітлення. Є шанс, що почувши звуки вечірньої передачі чи помітивши освітлені вікна вітальні, крадії відмовляться від своїх намірів.
Квартиру із сигналізацією не обкрадуть
Старший оперуповноважений в особливо важливих справах управління кримінальної поліції у Тернопільській області Іван Бачинський наголошує і на пильності самих громадян. Зокрема, помітивши у під’їзді чи біля будинку підозрілих осіб, треба зателефонувати на номер 102. Не слід впускати до житла незнайомців, особливо якщо на порозі — цигани. Залишаючи житло, не лінуйтеся ще раз перевірити, чи добре зачинені вікна, вхідні двері.
Проте чи не найнадійнішим засобом відлякати злочинців поліцейські називають підключення житла під охорону. Адже за останні п’ять років не відбулося жодної крадіжки в оселі, що перебувала під сигналізацією. Зазвичай, цей факт відбиває у грабіжників будь-яке бажання нажитися на чужому майні. Як виняток наводять хіба злочинну групу, яку затримали наприкінці 2014 року. Чоловіків настільки вабила дороговартісна побутова техніка, що наважилися «обманути» датчики. Злочинці з підвального приміщення продовбали отвір у ванній кімнаті й потрапили в оселю. Проте старання крадіїв так і не увінчалися успіхом — у квартирі спрацювала сигналізація.
Проконсультувати, обрати максимально ефективну систему охорони, встановити її всім краянам допоможуть в управлінні поліції охорони у Тернопільській області. Після виконання монтажних робіт та укладання договору, зазначають правоохоронці, оселя гарантовано перебуватиме під захистом справжніх професіоналів. У разі спроби зловмисників проникнути до помешкання на пульт поліції надійде тривожний сигнал, і озброєні правоохоронці прибудуть на місце події за лічені хвилини.
Як пояснює начальник центру технічної охорони управління поліції охорони в Тернопільській області Олексій Дзюра, асортимент охоронного обладнання — сучасний і різноманітний. Зокрема, є можливість встановлення проводової чи безпроводової сигналізації. Остання стане у пригоді тим, хто залишає житло без нагляду, вирушаючи у відпустку чи відрядження. Краянам також доступні послуги із облаштування помешкань як комбінованими сповіщувачами, так і датчиками на рух, розбиття скла, відкривання дверей. За бажання жителі області можуть установити і вібродатчики або датчики руйнування, що сигналізують правоохоронцям, коли відбувається, наприклад, зріз сейфу чи нищення майна.
До слова, зважаючи на важку ситуацію в суспільстві, стартувала Всеукраїнська соціальна акція «Квартира — під охорону». За словами начальника управління поліції охорони в Тернопільській області Олега Іващенка, з 15 до 29 лютого громадяни отримають 50%-ву знижку на монтажні роботи щодо встановлення охоронного обладнання. Учасники АТО та їхні сім’ї зекономлять ще більше — до 75%.
Фото з вільних джерел
Прокоментуйте