В італійському Турині відбувся чемпіонат світу з гирьового спорту, участь в якому взяла і збірна нашої держави, сформована Федерацією гирьового спорту України. До її складу увійшли відразу четверо богатирів з Тернопільщини.
Після повернення додому в одного з двох легендарних наших земляків, які опікуються справами обласної федерації, заслуженого працівника фізичної культури і спорту, заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу Петра Багрія настрій виявився чудовим.
— Дуже вдало дебютував на найпрестижніших міжнародних змаганнях мій земляк, підопічний тренера Збаразької районної ДЮСШ Віталія Гуголя Роман Баланюк, — розповів передусім Петро Федорович. — Другокурсник розташованого в Луцьку Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки разом з наставником вирішили поборотися за нагороди турніру юніорів не тільки в класичному двоборстві та у вправі за довгим циклом, а ще й, разом з дорослими товаришами, в командній естафеті.
Першого змагального, коли визначалися лауреати у вправі за довгим циклом, виступив на відмінно. Піднявши гирі сорок чотири разу, заслужено завоював титул чемпіона у ваговій категорії до 75 кілограмів. А ось днем пізніше в двоборстві лише брак досвіду завадив піднятися вище третього місця — 75 підйомів у поштовху і 46 — у ривку. На завершення ж разом з інженером-програмістом «Молокії» Романом Сіправським з Великої Березовиці Тернопільського району в складі естафетної збірної виборов ще й «срібло».
Екс-чемпіон світу в останній з дисциплін на цьому чемпіонаті теж не обмежився однією нагородою. У вправі за довгим циклом у суперечці атлетів, важчих за 90 кілограмів, щоправда, змушений був задовольнитися четвертим місцем. Зафіксувавши, як і бронзовий призер, шістдесят два вдалих підйомів, Роман поступився йому за більшою власною вагою. Моральною компенсацією зате може служити виконаний уперше норматив майстра спорту. Як і тріумф у довгому циклі під час змагань із 24-кілограмовими гирями. Завоювати перше місце дозволили 99 успішних спроб.
У надважкій ваговій категорії, але в двоєборстві, вдалим дебютом на чемпіонаті світу має повне моральне право похвалитися і наставник Романа Баланюка Віталій Гуголь. Робота з 24-кілограмовими снарядами принесла йому заслужену «бронзу». А під час турніру, де підіймали двопудові гирі, виборов четверте місце.
Переможну ж фінальну крапку виступу атлетів з Тернопільщини у змаганнях ветеранів поставив уже сам Петро Багрій. Незважаючи на проблеми з підготовкою до турніру через травму плеча, завоював черговий титул чемпіона світу серед ветеранів. Майстрові спорту міжнародного класу не було рівних у ваговій категорії до 90 кілограмів серед атлетів віком від 55-ти до 59-ти років.
Хоча і не вдалося цього разу оновити особисте досягнення в роботі з 24-кілограмовими гирями, 110 підйомів у поштовху та 209 — у ривку дозволили випередити головного конкурента з Білорусі. Тренери з сусідньої держави, до речі, всерйоз розраховували на успіх свого підопічного. Тому надзвичайно уважно стежили за кожним підйомом Петра Багрія, сподіваючись, мабуть, навіть через найменшу технічну зачіпку опротестувати результат українця. Тому, як сам Петро Багрій зізнався, ні на мить не вдалося розслабитися. Під час виконання обох вправ довелося одночасно і власне плече контролювати, і стежити боковим зором за суперником.
Командна ж суперечка 27-ми збірних, честь яких захищали понад три сотні атлетів, цього року завершилася перемогою господарів турніру. Збірна України піднялася на другу позицію, залишивши білорусів на третьому місці.
На фото: тернопільські гирьовики Віталій ГУГОЛЬ, Петро БАГРІЙ, Роман БАЛАНЮК і Роман СІПРАВСЬКИЙ (зліва направо) після церемонії нагородження.
Фото з архіву Петра БАГРІЯ
Прокоментуйте