Оподаткування ПДВ операцій із постачання брухту і відходів дорогоцінних металів

Оподаткування ПДВ операцій із постачання брухту і відходів дорогоцінних металів

Пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

При цьому, тимчасово, до першого січня 2027 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом міністрів України (пункт 23 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ).

Переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема, операції з імпорту, тимчасово, до першого січня 2027 року, звільняються від оподаткування ПДВ, затверджені постановою Кабінету міністрів України від 12 січня 2011 року за номером 15.

Перелік металів, які відносяться до поняття «дорогоцінні метали», визначено пунктом 1 статті 1 Закону України від 18 листопада 1997 року за номером 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» із змінами та доповненнями, а саме: золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).

Оскільки згаданою постановою за номером 15 визначено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, до яких не належить брухт та відходи дорогоцінних металів, то при здійсненні операцій із постачання брухту і відходів дорогоцінних металів, у тому числі, утворених при розбиранні та списанні основних фондів, платник повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 ПКУ.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області