Єдиний рахунок для комфортної сплати податків

Єдиний рахунок для комфортної сплати податків

Головне управління ДПС у Тернопільській області повідомляє, що сплата податків через єдиний рахунок є комфортною, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів. У такий спосіб можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за ними та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Податківці також нагадали, що єдиний рахунок для сплати податків запроваджено з першого січня 2021 року. Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.

Перший — через електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий — отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій — надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали повідомлення за формою J/F 1307001, продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні/не бюджетні рахунки.

Податківці також зауважили, що з часу використання єдиного рахунку платник зобов’язаний здійснювати сплату платежів, через нього. В іншому випадку такі кошти, сплачені на інші рахунки, вважаються помилково сплаченими грошовими зобов’язаннями.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ, відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ, у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року за номером 666.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області