Зиск місцевих бюджетів від податку на нерухоме майно

Зиск місцевих бюджетів від податку на нерухоме майно

Майже 65,8 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили суб’єкти господарювання та жителі Тернопільщини впродовж шести місяців цього року. Надходження платежу перевищили очікувану сплату на 25,9 відсотка або на 13,5 мільйона гривень. Приріст до торішніх січня-червня склав 53 відсотки або 22,8 мільйона гривень.

Варто зазначити, що юридичні особи сплатили 47,5 мільйона гривень податку на нерухомість, що на 14,3 мільйона більше, ніж торік. Додатково місцеві скарбниці отримали від них 5,2 мільйона гривень цього платежу, адже надійшло на 12,4 відсотка більше, ніж очікувалося.

Фізичні особи цього року перерахували за нерухомість 18,3 мільйона гривень. Виконання індикативних показників склало 182,6 відсотка. Тож додатково територіальні громади отримали 8,3 мільйона гривень, а плюс платежу до торішнього першого півріччя склав 86,1 відсотка або 8,5 мільйона гривень.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам — власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на перше січня 2020 року — 4723 гривень. Сплачувати податок за нерухомість доведеться, якщо: площа квартири перевищує 60 квадратних метрів, площа житлового будинку понад 120 квадратних метрів, площа різних типів об’єктів нерухомості більше, ніж 180 квадратних метрів.

Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуватимуться до об’єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири — 300 квадратних метрів, для житлового будинку — 600 квадратних метрів, для різних типів об’єктів житлової нерухомості — 900 квадратних метрів.

Також пільги не нараховуватимуться на нерухомість, яку власники здають в оренду, лізинг, позичку чи використовують для бізнесу. На пільги не мають права фізичні особи-підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та працюють у власній квартирі чи будинку.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області