Фактичні перевірки бізнесменів Тернопільщини

Фактичні перевірки бізнесменів Тернопільщини

Із 27 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 12 травня 2022 року за номером 2260-IX, яким, зокрема, скасовано мораторій на окремі види податкових перевірок. Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Так, з урахуванням змін, податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:

а) камеральних перевірок;

б) документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 ПКУ, та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

в) фактичних перевірок.

Так, протягом січня-липня 2022 року працівниками підрозділу фактичних перевірок ГУ ДПС в області проведено 478перевірок суб’єктів господарювання, які зареєстровані в територіальних органах ДПС у області. За результатами перевірок виявлено 502 порушення податкового законодавства. Очікувана сума штрафних (фінансових) санкцій — 4,7 мільйона гривень, до бюджету мобілізовано 1,3 мільйона.

Для здійснення контролю за суб’єктами господарської діяльності, які реалізовують алкогольні напої та тютюнові вироби на території області станом на перше серпня працівниками підрозділу фактичних перевірок проведено 244 фактичні  перевірки. Очікувана сума штрафних (фінансових) санкцій — 2,3 мільйона гривень.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області