Автоматичний і прозорий процес відшкодування ПДВ

Автоматичний і прозорий процес відшкодування ПДВ

Із початку року платникам податків Тернопільщини відшкодовано з державного бюджету грошовими коштами 510 мільйонів гривень податку на додану вартість. Порівняно з торішніми січнем-вереснем сума повернення зросла на 195 мільйонів гривень.

Переважну частину заявлених сум ПДВ платники отримують після камеральних перевірок. За рахунок ефективної роботи Електронного реєстру відшкодування ПДВ повернення цього податку відбувається своєчасно — переконані в головному управлінні ДПС у Тернопільській області. Адже такий сервіс функціонує у відкритому режимі та демонструє громадськості, що процес адміністрування та відшкодування податку на додану вартість є автоматичним, прозорим та виключає будь-які можливості маніпулювання з відшкодуванням платежу. Якщо підприємство не маніпулює з показниками податкової звітності та не застосовує ризикових операцій, що можуть слугувати мінімізації податкових платежів, то отримує бюджетне відшкодування в строки, визначені нормативно-правовими актами.

Загалом у січні-вересні 2019 року про відшкодування податку на додану вартість повідомив 151 суб’єкт господарювання краю. Заявлена платниками до повернення сума склала 505 мільйонів гривень, що на 190 мільйонів більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

На початок жовтня цього року загальний залишок заявленого невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становив 118 мільйонів гривень. 102 мільйони з них, згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів, перебувають у стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування. А 16 мільйонів — у судовому та адміністративному розгляді.

Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області