Порядок перереєстрації платників ПДВ установлений пунктом 183.15 статті 183 Податкового кодексу України (ПКУ). Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.
Відповідно до нього перереєстрація платника ПДВ проводиться в разі перетворення юридичної особи — платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ.
Для перереєстрації платник ПДВ подає відповідно до пункту 183.7 статті 183 ПКУ заяву в електронній формі протягом десяти робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.
Перереєстрація в зв’язку із зміною найменування, крім перетворення (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, здійснюється контрольним органом без подання заяви на підставі відомостей з цього Єдиного державного реєстру.
Будь-яких інших підстав для проведення перереєстрації платника ПДВ немає.
Норму ПКУ щодо проведення перереєстрації у зв’язку із зміною даних про платника ПДВ, які стосуються місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, виключено згідно із Законом України від 16 січня 2020 року за номером 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
Тобто, якщо відбулося перейменування назв вулиць, міст, селищ, зміна поштових індексів, перереєстрація платника ПДВ не здійснюється та реєстраційна заява за формою №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» до контрольного органу не подається.
Фото сектору комунікацій ГУ ДПС у Тернопільській області