…І все ж не втрачаймо надії

…І все ж не втрачаймо надії

Перший у новому році етап Кубка світу з біатлону сезону 2021—2022 років нарешті подарував збірній України таку бажану медаль. За підсумками одиночної змішаної естафети в німецькому Оберхофі третіми дісталися фінішу Дарія Блашко та Артем Тищенко.

Хоча на стрімкий сінгл-мікст наставники нашої збірної і не виставили лідерів команди, саме представникам середнього покоління наших співвітчизників виявилося до снаги поборотися за місце на п’єдесталі. Скласти конкуренцію російському та австрійському дуетам вони, звісно, не змогли, однак від зазіхань на «бронзу» білорусів їм удалося доволі впевнено себе убезпечити. Навіть попри те, що довелося використати дванадцять запасних патронів. Чимала кількість, як для естафети. Втім, не забуваймо про ледь не екстремальні умови Оберхофа, де все розпочалося з вимушеного перенесення дебютного чоловічого спринту через… зливу, а продовжилося в наступних гонках суцільним буревієм і ледве не штормовим вітром.

Іншим нашим землякам, на жаль, не вдалося повторити досягнення молодших товаришів з команди. У класичній змішаній естафеті Артем Прима, Дмитро Підручний, Валентина Семеренко та Юлія Джима вище підсумкової десятої позиції піднятися не зуміли. Причому цілком слушні зауваження як наставники, так і вболівальники мали право висунути чи не до кожного з них. Хочеться, звісно, сумніватися, що трохи менше, ніж за місяць до початку зимової Олімпіади-2022 в Пекіні наші ветерани все ще в пошуку найкращої спортивної форми… Можливо, комусь із них усе ж пощастить вийти на її пік. Адже надія, як відомо, помирає останньою.

Хоч часу, без сумніву, залишилося обмаль. Етап у німецькому Рупольдингу, який уже в середу, 12 січня, розпочнеться жіночим спринтом, продовжиться аналогічними перегонами чоловіків, двома класичними естафетами і гонками переслідування.

Та ще перед від’їздом до столиці Китаю найсильніші стріляючі лижники планети продемонструють свою майстерність в італійському Антхольці. Там, до речі, відбудуться ще одні класичні естафети, а також індивідуальні гонки і перегони з масового старту, участь в яких зможуть узяти тільки найсильніші в загальному рейтингу.

Щодо Оберхофа, то ще раз згадаю про те, що в індивідуальних дисциплінах українським біатлоністам знову не пощастило пробитися хоча би до десяток найкращих. Місця в другому чи в третьому десятках, без сумніву, не те, чого сподіваються від своїх улюбленців українські вболівальники.

Фото із сайту Федерації біатлону України