Працівникам Тернопільщини виплати заборговану зарплату

Працівникам Тернопільщини виплати заборговану зарплату

Із початку цього року працівники територіальних органів ДПС у Тернопільській області на спільних з органами місцевої влади засіданнях комісій заслухали керівників п’ятьох підприємств, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Внаслідок проведеної роботи на трьох підприємствах ліквідована заборгованість із заробітної плати на суму понад 1,5 мільйона гривень, з податку на доходи фізичних осіб — на 274,2 тисячі гривень та з єдиного внеску — на 247,2 тисячі гривень.

Окрім цього, проведена індивідуальна роз’яснювальна робота з керівниками 23-х підприємств, за наслідками якої 16 із них погасили заборгованість із заробітної плати на понад 10,1 мільйона гривень, з податку на доходи фізичних осіб — майже на 2,9 мільйона, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — майже на 2,4 мільйона гривень.

Також проводиться контроль за додержанням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. Так, у січні-квітні на засіданнях комісій заслухано керівників 86-ти підприємств та організацій, на яких заробітна плата виплачувалася у мінімальному чи нижче мінімального розмірах. Після цього 77 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. Тож до бюджету надійшло 164,4 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб та 201 тисяча гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проведена роз’яснювальна робота з аналогічних питань й по 469-ти підприємствах та організаціях області. За її результатами 407 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. До бюджету надійшло понад 2,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та більше трьох мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Завдяки активізації роз’яснювальної роботи щодо необхідності оформлення трудових відносин із найманими працівниками лише у квітні прийнято 4584 працівники. А з початку року таких — понад 19,5 тисячі.

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області