За митні правопорушення — штрафи

За митні правопорушення — штрафи

Упродовж трьох кварталів 2019 року фахівці Тернопільської митниці ДФС склали 79 протоколів про порушення митних правил. Із них 53 — про перевищення встановленого Митним кодексом України строку доставки товарів до органу доходів і зборів призначення, 12 — за дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон із приховуванням від митного контролю, по п’ять — за перевищення строку тимчасового ввезення товарів та неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчено, або за товарами, що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем.

Ще два протоколи склали за недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України. Решта порушень стосувалися зберігання товарів, ввезених на митну територію України з приховуванням від митного контролю, дій, спрямованих на неправомірне зменшення розміру належних до сплати митних платежів.

Із початку року за постановами митниці порушники перерахували до Державного бюджету України 377,7 тисячі гривень штрафів. Розглянувши 64 справи про порушення митних правил, фахівці митниці винесли постанови про притягнення осіб до відповідальності, оштрафувавши їх на 486,7 тисячі гривень. До суду передано дев’ять справ про порушення митних правил на загальну суму 664,6 тисячі гривень.

Окрім цього, з метою перевірки автентичності документів, поданих до митного контролю та митного оформлення, до уповноважених митних органів іноземних держав направлено 15 запитів. Із початку року від них отримали 11 відповідей. Відтак завели вісім справ про порушення митних правил на загальну суму чотири мільйони гривень.

Фото з вільних джерел