Вільне життя

ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА розрахунку субсидій

ПОНАД СІМ МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНСЬКИХ СІМЕЙ ОТРИМУЮТЬ СУБСИДІЇ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ. В ОСТАННІХ ЗМІНАХ ДО БЮДЖЕТУ УРЯДОВЦІ ПЕРЕДБАЧИЛИ ДОДАТКОВО 14 МЛРД 100 МЛН НА ТАКІ ЦІЛІ.

Кажуть, що кошти є і проблем із призначенням не буде — наразі проводять розрахунки, щоб в кожне місто й область надати потрібну суму грошей. Відреагували, як запевняють, на запити суспільства й внесли зміни до програми житлових субсидій. Що це за зміни, пояснили в уряді.

Отже, соціальний стан громадян адаптували до дати призначення субсидії, також наблизили соціальні нормативи газу до реального його споживання. Як сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева, на урядову гарячу лінію «15-45» та інформаційно-роз’яснювальний майданчик Teplo.gov.ua надходило чимало зауважень від громадян, мовляв, чому рахують торішні доходи, коли тепер людина не працює чи отримує меншу заробітну плату. Зрозуміло, що така ситуація викликає запитання. Адже людина весь минулий рік працювала й, до прикладу, отримувала високу заробітну плату. А цьогоріч із тих чи інших причин втратила роботу й не має високих доходів. Виходить, що несправедливо брати до уваги торішні доходи, коли людина була фінансово спроможна й могла сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому уряд, наголосив міністр, пішов назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.

Окрім цього, у травні-червні виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період. У цих негараздах міністр звинуватив фіскальну службу, яка, за його словами, не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за перший квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах.

Тож було вирішено, що на новий опалювальний сезон 2017—2018 років — з першого жовтня 2017-го при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за перший і другий квартали 2017 року, а на неопалювальний період — з першого травня 2018-го — за третій і четвертий квартал 2017 року.

Змінили підхід і до обліку газу. «Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де лічильники є, статистика каже, що соціальні нормативи завищені — сім’я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію і наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги», — сказав міністр.

За такими нормами формуватимуться і рахунки для тих сімей, у яких немає лічильників на газ і які не отримують субсидії. Уже внесено зміни до постанови Кабміну, що стосується норми споживання газу споживачами, в яких немає газових лічильників.

Отже, з першого жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

  • на газову плиту (приготування їжі) — 3,3 куб. м на особу;
  • на газову плиту (приготування їжі й підігрів води) — 5,4 куб. м на особу;
  • на газову плиту й водонагрівач — 10,5 куб. м на особу.

Як пообіцяв міністр, родини, які не мають лічильників, платитимуть менше. Як саме це відбуватиметься, треба подумати. Адже урядовці при цих повідомленнях нагадують, що через завищені соціальні нормативи, які не відповідали реальному рівню споживання і не стимулювали громадян до економії енергоресурсів, держава в минулому опалювальному сезоні в 2016—2017 роках «переплатила» по субсидіях більш як 8,2 млрд гривень.

«Переплату» зменшать і за рахунок працездатних українців, але які не мають роботи або працюють нелегально. Адже з першого травня цього року при нарахуванні субсидії таким людям зараховуватимуть у дохід два прожиткових мінімуми — 3248 грн. Тож, якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії, не вчиться, їй під час оформлення субсидії тепер враховується понад три тисячі гривень. Урядовці наголошують, що це стосується тільки працездатних. Є люди, які насправді перебувають у скрутних життєвих обставинах. Щодо них комісія повинна розглянути заяву й вирішити, надавати субсидію чи ні.

Минулого тижня уряд також врегулював те, як платитимуть за житлово-комунальні послуги в багатоповерхових будинках із різними типами лічильників — коли є загальнобудинковий вузол обліку тепла, а в самому будинку є квартири, обладнані квартирними лічильниками. Виникали ситуації, коли власник з квартирним лічильником невчасно надавав показники лічильника. В результаті його платіж розподілявся на всіх інших мешканців будинку. Тепер у випадку несвоєчасного надання показників квартирних лічильників, пошкодження пломб плата споживачеві за тепло, гарячу й холодну воду буде нараховуватися за нормативами споживання. Дисциплінованим у сплаті ЖКП споживачам не доведеться платити за сусіда.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини