Вільне життя

ПРО СУБСИДІЮ, ЯКА «ЗАГУБИЛАСЯ»

МИ ВЖЕ НЕ РАЗ ПИСАЛИ ПРО ТЕ, ЯК І КОМУ НАРАХОВУЮТЬ СУБСИДІЇ, ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО НАДАТИ, ЯКЩО ЛЮДИНА ПРЕТЕНДУЄ НА ДОПОМОГУ ВПЕРШЕ. ЗАПИТАНЬ ІЗ ЦЬОГО ПРИВОДУ В РЕДАКЦІЇ ЧИМАЛО, Й НА ВСІ НАМАГАЄМОСЯ ДАТИ ВІДПОВІДЬ. 

Звернувся до нас постійний читач газети Ярослав Іванович Миць із села Пізнанки Гусятинського району. «Я 20 вересня 2017 року отримав листа від управління праці та соціального захисту населення Гусятинської райдержадмінстрації про те, що в мене в ідентифікаційному коді є помилка, а тому мені продовжити субсидії не можуть, — писав чоловік. — Я — старша людина, мені 81 рік, ніякого земельного паю не маю, працював в організації. Отримую тільки пенсію і субсидію, хворію. Моїй дружині 77 років, вона також хворіє. Живемо тільки вдвох. Їхати з’ясовувати, в чому причина, ми не маємо здоров’я. За нас їздила секретар сільради. Їй сказали в соцзахисті каб. №8, щоб звернулися в податкову інспекцію і з’ясовували. А там сказали, що треба дзвонити в Тернопіль. І так крутиться майже місяць. Просимо якнайшвидше з’ясувати, бо нам можуть не продовжити субсидії».

Люди старшого віку хвилюються, адже на порозі зима й без субсидії їм не подужати оплатити за опалення. Редакція почала «стукати в двері» відповідних відомств. З’ясувалося, що реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника — Ярослава Івановича Миця зняли з обліку помилково.

Директор департаменту соціального захисту облдержадміністрації Вадим Боярський пояснив, як нараховувалася субсидія й чому сталося так, що її не нарахували Ярославові Івановичу. Такі випадки нечасті, але тим, хто отримує субсидію, і тим, хто планує подати документи для її нарахування, потрібно такі обставини мати на увазі.

Оскільки нещодавно відбулися зміни в призначенні субсидії, то Вадим Боярський нагадав, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

на неопалювальний сезон — з першого травня по 30 вересня;

на опалювальний сезон — з першого жовтня по 30 квітня.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Після того, як строк отримання субсидії закінчується, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно розраховують субсидію на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Для цього спеціалісти збирають необхідну інформацію відповідно до законодавства без звернення громадян.

Якщо отримати інформацію про доходи, яка потрібна для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо через помилку, виявлену в персональних даних особи під час обміну інформацією, як це сталося у випадку з Ярославом Івановичем Мицем, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про те, що потрібно помилку виправити й проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи. Це — для загалу. А от що стосується цього конкретного випадку, то за словами Вадима Боярського, в управлінні праці та соціального захисту населення Гусятинської райдержадміністрації повідомили, що Я. І. Миць перебуває у них на обліку як одержувач житлових субсидій у 2015—2017 роках.

То, як повідомили в департаменті соцзахисту, «в травні 2017 року, після закінчення опалювального періоду, для проведення розрахунку субсидії на літній період управління надало запити до Державної фіскальної служби про доходи зареєстрованих у домогосподарстві осіб у 2016 році, до організацій — надавачів послуг щодо розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів користування. Після одержання інформації від вказаних організацій, зокрема 19 червня 2017 р. від ДФС, було встановлено, що реєстраційний номер облікової картки платників податків заявника Я. І. Миця знято, в зв’язку з чим перепризначити субсидію не було можливим. Управління двічі повідомляло заявника про необхідність виправлення помилки у ДФС (повідомлення від 22.06.2017 №04-9/1632, від 20.09.2017 №04-9/2454) для здійснення перерахунку субсидії.

За клопотанням сільської ради с. Пізнанки, реєстраційний номер облікової картки платників податків Я. І. Миця, який було помилково знято, відновлено». Як пояснили, внаслідок проведеного управлінням перерахунку з першого травня 2017 року на неопалювальний період житлова субсидія Я. І. Мицю — нуль, бо розмір плати в межах соціальних норм користування (222,40 грн) не перевищив розміру обов’язкової плати, визначеної з доходів усіх членів домогосподарства (246,77 грн). На опалювальний період з жовтня 2017 року по квітень 2018-го субсидію призначено в сумі: на жовтень — 1190,44 грн, з першого листопада й до закінчення опалювального сезону — 2347,78 грн щомісячно.

Повідомлення №04-9/2833 про те, що чоловікові призначили субсидію, передали до сільської ради Пізнанки.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини