Грошова оцінка для обчислення мита при продажу земельної ділянки юридичною особою

Грошова оцінка для обчислення мита при продажу земельної ділянки юридичною особою

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету міністрів України від 21 січня 1993 року за номером 7-93 «Про державне мито». Про це нагадали в головному управлінні ДПС у Тернопільській області.

Статтею 1 декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито, наведено у статті 2, а розміри ставок державного мита — у статті 3 декрету.

Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні визначено Законом України від 11 грудня 2003 року за номером 1378-IV «Про оцінку земель».

Відповідно до статті 5 та статті 13 Закону за номером 1378 грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки. Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, окрім випадків, визначених Законом за номером 1378, а також іншими законами.

При нотаріальному посвідченні інших цивільно-правових угод із земельними ділянками, які перебувають у власності юридичної особи, державне мито справляється із суми договору, яка для обчислення державного мита повинна бути не нижче експертної грошової оцінки земельної ділянки, проведеної відповідно до Закону за номером 1378, а сума державного мита справляється в розмірі 1 відсоток від суми договору, але не повинна бути менша ніж один неоподатковуваний мінімум доходів громадян (підпункти «б» і «д» пункту 3 статті 3 декрету).

Фото пресслужби ГУ ДПС у Тернопільській області